Witaj u nas. :)

materialowa duo

wolnowiszace

ROLETY MATERIAŁOWE

Rolety materiałowe są najprostszą formą ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Uniwersalne uchwyty mocujące lub samoprzylepne pozwalają zamontować rolety do ściany, sufitu, we wnęce lub bezpośrednio do ramy okiennej. Różnorodność sposobów wykończenia rolet pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta wprowadzamy ciągle nowe systemy rolet wolnowiszących i w kasetach z prowadnicami.
Wśród tkanin wybierać można tkaniny gładkie, żakardowe, przepuszczające światło, rozproszające lub w pełni zaciemniające.
Systemy mogą być napędzane przez łańcuszek lub sprężynę. Każda roleta może uzyskać indywidualny charakter poprzez dobór różnorodnych wykończeń z taśmami ozdobnymi, drążkami oraz rozmaitymi kolorami mechanizmu.


ROLETA Materiałowa DUO

Rolety dzień / noc (Rolety Duo) dzięki specjalnym materiałom i mechanizmom łączą w sobie zalety rolety i żaluzji. Jest to zasłona, która w zależności od potrzeb może być roletą zasłonową i roletą transparentną w jednym systemie. Podwójnie prowadzony materiał w poziome pasy pozwala dzięki różnej absorpcji światła na dowolne sterowanie dostępem promieni słonecznych do pomieszczenia.
Takie płynne nasłonecznienie wnętrza jest niewątpliwie dużą zaletą tego produktu. W ofercie Polroll jest kilka dostępnych kolorów obudowy i osprzętu .

Jakie rolety wybrać na balkon w bloku?

Montaż zewnętrznych rolet materiałowych to doskonały sposób na zasłonięcie wnętrza przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Rolety zapewnią prywatność domownikom, są proste w obsłudze i praktycznie bezawaryjne. Jakie rolety wybierają klienci na balkon w bloku w Poznaniu, Szamotułach i okolicach?

  • 1. Standardowe rolety materiałowe do wnętrz – to popularne i niedrogie rozwiązanie. Mają podstawowe funkcjonalności, ale czasem mogą okazać się niedopasowane do warunków montażu i potrzeb użytkowników. Decydując się na rolety standardowe, trzeba zdecydować, czy będą częściowo przepuszczać, czy całkowicie blokować promieniowanie słoneczne.
  • Rolety materiałowe DUO na balkon i okna w bloku – podwójne rolety to rozwiązanie dwa w jednym. Można dobrać warstwę całkowicie blokującą promienie słoneczne oraz dodatkową przepuszczającą światło w większym lub mniejszym stopniu.

Sposoby montażu rolet materiałowych

Rolety wewnętrzne można montować na kilka sposobów. Wybór sposobu montażu zależy od warunków w miejscu, w którym mają zostać przykręcone rolety oraz od oczekiwań użytkowników. Jak montuje się rolety w blokach w Poznaniu, Szamotułach i całej Wielkopolsce?

  • 1. Montaż do ściany – decydując się na montaż rolet do ściany, trzeba brać pod uwagę ograniczenia, jakie może to powodować. W wielu przypadkach okazuje się, że rolety zamontowane na ścianie ograniczają zakres otwarcia okna przy opuszczonych roletach. Aby otworzyć okno na oścież, by intensywnie wywietrzyć pomieszczenia, konieczne może okazać się całkowite podniesienie rolet.
  • 2. Montaż do sufitu – planując montaż wewnętrznych rolet materiałowych, warto rozważyć montaż bezpośrednio do sufitu. W ten sposób można regulować odległość roletki od okna w większym zakresie, co pozwala zwiększyć zakres otwarcia okna przy opuszczonych roletach.
  • 3. Montaż we wnęce okiennej – dobrym rozwiązaniem może okazać się montaż rolet wiszących we wnęce. Przed przystąpieniem do montażu, trzeba upewnić się, czy zamontowanie rolety we wnęce nie będzie utrudniać otwierania okna nawet przy w pełni podniesionych roletach. Jeżeli otwieranie okna po montażu rolety we wnęce byłoby utrudnione, lepiej zdecydować się na montaż na ścianie, suficie lub bezpośrednio na ramie okna.
  • 4. Montaż na ramie okna lub drzwi balkonowych – współczesne lekkie wewnętrzne rolety materiałowe można mocować bezpośrednio na ramie okna. To jedno z wygodniejszych rozwiązań. Wszystkie elementy są w takim przypadku zamocowane na ramie, co umożliwia swobodne otwieranie i zamykanie okna. Można wybierać między wewnętrznymi roletami materiałowymi do montażu w prowadnicach lub bez prowadnic.

Napęd materiałowych rolet wewnętrznych

W nowym budownictwie stosuje się dwa rodzaje napędów manualnych do rolet materiałowych. Jednym z popularniejszych jest napęd rolet łańcuszkiem. Jako często wybieraną alternatywę można wskazać wewnętrzne rolety materiałowe na sprężynę. Jakie rozwiązanie wybrać dla siebie?

  • 1. Napęd łańcuszkiem – to klasyczny rodzaj napędu manualnego wewnętrznych rolet materiałowych. Rolety z napędem na łańcuszek są trwałe i solidne. Regulacja położenia rolety nie wymaga znacznej siły, co pozwala montować rolety bezpośrednio we wnęce okiennej, na oknie lub drzwiach balkonowych.
  • 2. Napęd na sprężynę – może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają alternatywy dla klasycznego łańcuszka, który trzeba zablokować przez umieszczenie go w elemencie blokującym. W ofercie dostępne są rolety na sprężynę do montażu bezpośrednio na ramie okna oraz modele do montażu na ścianie lub suficie. Po zwolnieniu rolety sprężyna ułatwia jej zwinięcie.

Nie jesteś pewien, jakie rolety wybrać? Zadzwoń I dowiedz się, które z dostępnych rozwiązań sprawdzi się w twoim domu lub mieszkaniu. Oferujemy doskonała ceny i fabryczny montaż.